Помощ!Хиперактивни деца!

За всички майки и бащи, настоящи и бъдещи
Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите

Get Adobe Flash player

detelinka
Покълнало семенце
Покълнало семенце

Помощ!Хиперактивни деца!

Мнениеот detelinka » 14 окт 2008, 12:09

Чудех се как да формулирам точно тази тема. Малкият немирник е на 3,5 г. и е меко казано "свръх-активен"! Такова чудо няма :? ...поне не съм срещала.
Постоянно води битки с някакви въображаеми противници, служи си с пластмасовата сабя като майстор на бойните изкуства...Катери се по дърветата, на година и един месец прехвърляше оградата на двора...може би проходи твърде рано-на 8 месеца :think Исках да го запиша на някакъв спорт, но не го взимат, защото бил твърде малък. Може да го видите тук по време на въображаема битка :) :

http://www.globusnews.net/index.php?opt ... link&id=45

Имате ли някакви идеи как да го "озаптя" :think ?

Потребителски аватар
tsali
Семенце
Семенце

Re: Помощ!Хиперактивни деца!

Мнениеот tsali » 14 окт 2008, 12:25

Детелинка,моят големият звяр е на 6,5 години и още не се е укротил :)
Малкият ми син е почти на две и той е същият.Баткото тренира Айкидо,но и това не помага много :(
Като се прибере вечер и вкъщи става зверилник(гонят се,играят с топка и т.н.)
Да са здрави,а пък другото опира до нашите нерви :D

Потребителски аватар
popoto
Дръвче
Дръвче

Мнениеот popoto » 14 окт 2008, 12:25

Хм! :think Защо ли ми звучи познато??? (Ние имаме женският вариант :lol: ) И аз ще следя темата с интерес :D Дано някой е намерил начин за укротяване...
Според мен такъв няма :D Поне докато не пораснат още малко. За момента ни помага това, че в яслите има още 2-3 такива бурни дечица :lol: (горките госпожи :oops: ) и после се почва едно дърпане на кучето, скачане по леглата, каране на колело вкъщи....до момента на къпането, когато съвсем ритуално прави две три обиколки на апартамента, бягайки гола. :twisted:
Wherever you go, whoever you meet, and whatever you do, give love and appreciation, because that is your true nature. How do you know it is your true nature? You feel so good when you are giving it!

detelinka
Покълнало семенце
Покълнало семенце

Мнениеот detelinka » 14 окт 2008, 12:33

И аз съм с две момчета :D голяма забава е...Големият е на 10, но това не му пречи да се държи като на 5, след като се върне от у-ще и започне да играе с дребосъка, който е на 3,5 г.Баткото трнира бойни изкуства и не се уморява да приложи на малкия всички научени подсечки...смях,ревове,празно няма... :) поне е весело...макар и шумно

Потребителски аватар
tsali
Семенце
Семенце

Мнениеот tsali » 14 окт 2008, 12:49

detelinka написа:.Големият е на 10, но това не му пречи да се държи като на 5

И аз понякога имам чувството,че са на една възраст :D

Потребителски аватар
annynik
Бонсай
Бонсай
Контакти:

Мнениеот annynik » 14 окт 2008, 13:02

detelinka написа:И аз съм с две момчета :D голяма забава е...Големият е на 10, но това не му пречи да се държи като на 5, след като се върне от у-ще и започне да играе с дребосъка, който е на 3,5 г.Баткото трнира бойни изкуства и не се уморява да приложи на малкия всички научени подсечки...смях,ревове,празно няма... :) поне е весело...макар и шумно

Аз не мисля че е забавно или весело и според мен вие - родителите и околните го толерирате да се държи така. Ако не му измислите по-полезни занимания може да премине и в агресия. Май не е толкова безобидно колкото изглежда. Сега е малък и "сладък", представям си как му се радвате, ама като поотрасне...

Потребителски аватар
5ia
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Контакти:

Мнениеот 5ia » 14 окт 2008, 13:24

annynik написа:Аз не мисля че е забавно или весело и според мен вие - родителите и околните го толерирате да се държи така. Ако не му измислите по-полезни занимания може да премине и в агресия. Май не е толкова безобидно колкото изглежда. Сега е малък и "сладък", представям си как му се радвате, ама като поотрасне...

Ти как разбра какво мисля, за да го напишеш :D ? И аз смятам, че не бива да се подкрепя такова поведение. Аз например съм измисляла на дъщеря си тихи игри. Знам, че не е лесно да се задържи вниманието на такива деца, но пък не е невъзможно. В самото начало и аз се кефех, как детето ми се държи, все едно има перка на дупето. Но после дойдоха и проблемите - като да падне от някъде, като да си намери минипепелянка в един дълбок варел и да влезе при нея, като да се блъсне лицево в дувар и да се обезобрази..... Едни ей такива неща. Ами що не проверите дали децата не обичат например да оцветяват, да подреждат нещо, или....ми не знам. Всеки си познава детето най-добре. Но подстрекавате ли ги да се държат така, те го приемат за редно. И за нещо, с което биха зарадвали родителите си , при положение че те реагират с усмивка, овации и камера.
Капка по капка - преполиване!

Потребителски аватар
popoto
Дръвче
Дръвче

Мнениеот popoto » 14 окт 2008, 13:52

Ами що не проверите дали децата не обичат например да оцветяват, да подреждат нещо, или....ми не знам. Всеки си познава детето най-добре. Но подстрекавате ли ги да се държат така, те го приемат за редно. И за нещо, с което биха зарадвали родителите си , при положение че те реагират с усмивка, овации и камера.

Ами аз моята девойка я проверявам :D , обаче всичко трае по 10-15 минути - и оцветяването, и разглеждането на книжки, и слушането на песнички, и реденето на пъзел, и игрите с конструкторите и куклите......., но пък и не очаквам нещо друго от 3-годишно дете :)
Въпросът е друг - какво занимание да намерим за деца, които са физически по-активни? Защото ние също си имаме минутки спокойствие :D , но виждам как детето кипи от енергия и просто трябва да лудува. Доста често хората ме питат на колко години е всъщност, защото по детските площадки и пълзалки каките не могат да издържат на нейното темпо - не че е мое и си го хваля (въпреки, че звучи така :oops: ). Просто изчаквам да стане достатъчно голяма за някакъв спорт или танци, а до тогава...... :think
Wherever you go, whoever you meet, and whatever you do, give love and appreciation, because that is your true nature. How do you know it is your true nature? You feel so good when you are giving it!

Потребителски аватар
petiana70
Бая дръвче
Бая дръвче

Мнениеот petiana70 » 14 окт 2008, 13:58

Моят син беше "същия" дивак като малък.Жив и здрав да ми е :cross Сега съм го записала на футбол и лека атлетика и там си изкарва излишната енергия.
Честно да си кажа предпочитам такова кипящо от енергия дете,отколкото някоя "компютърна мишка" :wink:

Потребителски аватар
tsali
Семенце
Семенце

Мнениеот tsali » 14 окт 2008, 14:49

annynik написа:. Ами що не проверите дали децата не обичат например да оцветяват, да подреждат нещо, или....ми не знам. Всеки си познава детето най-добре. Но подстрекавате ли ги да се държат така, те го приемат за редно.

Големият ми син много обича да рисува,да реди пъзели и т.н.,но също така обича да се гони,да се катери и да беснее.Той не е агресивен,а просто е пълен с енергия :)
Аз се карам за много неща,правя забележки,но понякога им влиза през едното и излиза през другото ухо :)

Потребителски аватар
annynik
Бонсай
Бонсай
Контакти:

Мнениеот annynik » 14 окт 2008, 15:11

Също например плуване или велосипед.
Много е лесно да си ги оставим да си дивеят, и да ги гледаме отстрани колко са сладки и интересни. Говоря от собствен опит, синовете са ми на по 23 и 16год.
И си мисля - защо "помощ - хиперактивни"? Ми те всички нормални деца са така. Аз имам наблюдения и върху поне 10-на други деца. Нещо си си внушила, синът ти си е добре, само трябва да му контролирате и направлявате игрите и заниманията. Това, че се "караш и правиш забележки за много неща" :D децата много бързо свикват и в един момент вече не им прави впечатление. Забелязала ли си - има един вид майки седят по пейките в градинките или кафетата и без почивка,ама без въобще да спират викат отдалече " Не, не, не, НЕЕЕ, не пипай това, не се качвай там, не яж пясък, не бий детето, върни играчката, не бе, не пипай боклуци, не прави това ,не прави онова".... Е техните деца например уши нямат, и може би за добре..... :D

Потребителски аватар
gyulcem
Бонсай
Бонсай
Контакти:

Мнениеот gyulcem » 14 окт 2008, 16:14

хиперактивноста е болест , не съм точно наясно с симптомите му съпроводена е с дефицит на концентрация. Но повече може да се каже че са пъргави децата ни в движение са любопитни, буйни ,активни , пъргави без умора ,но повечето пъти се изразяваме с думата хиперактивност.
Цветята -без които не мога.
моят албум

detelinka
Покълнало семенце
Покълнало семенце

Мнениеот detelinka » 15 окт 2008, 14:10

Големият също беше много буен(макар и не толкова), но започна да тренира плуване, бойни изкуства и леко се кротна :thumbup: . Малкият обаче е много по-буен, често се наранява поради опасните "магарии", които измисля, преболедува менингит и още повече трябва да го пазим, но как? Не го свърта даже докато чета, рядко рисува или оцветява...

Потребителски аватар
kathryn
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот kathryn » 17 окт 2008, 14:42

Аз имам две моичета и обикновено сме потърпевшите, не хиперактивните. Мисля, че вниманието на детето трябва да се насочва другаде, в книжка във филм, но с постоянното участие на родител. Сина на приятеля ми е доста буен / от лятото насам - единия случай: вежда сцепена с брадва и другия: силно ожулена физиономия /, виждам обаче как приятелят ми не само му посочва различното занимание, а и сяда да се занимава с него. За мен това е начина, освен, че детето ходи на плуване от 5 годишно, кара колело всеки път когато е възможно и е абсолютен фен на моторните спортове, разбира се пак под влиянието на баща си.

Потребителски аватар
Tea
Бонсай
Бонсай

Мнениеот Tea » 17 окт 2008, 16:24

Хиперактивното дете и буйното са две различни неща.Хиперактивното не може да си задържи вниманието дълго, прескача от едно занимание на друго, говори постоянно без да изслушва другия и т.н.Има такова заболяване в развитите страни, наречено ADD(ако не се лъжа :think ), причинява се от оцветители, консерванти и всякакви боклучави неща в храните.Провежда се лечение при такива деца.Предполагам, че и у нас се получава вече някакъв такъв ефект, но все още не се обръща внимание на това, по всяка вероятност...както и на много други неща.

Върни се на “За мамчетата”